iQOO Neo 9 serisi, üstün oyun deneyimi sunacak

27 Aralık’ta iQOO, Çin pazarında iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro akıllı telefonlarını duyuracak. iQOO 12 ve 12 Pro modellerinden bir kademe altta konumlandırılan bu telefonların, üst düzey özelliklerle donatılması bekleniyor. Marka, her iki telefonun ekran detaylarını açığa çıkarmak için aşağıdaki afişleri yayınladı:

iQOO, Neo 9 serisinin 1.5K çözünürlüğe sahip 144Hz 8T her hava koşuluna uyumlu süper algılayıcı ekranını tanıttı. Bu ekran, hız ve enerji verimliliği açısından amiral gemisi seviyesinde LTPO teknolojisini sunuyor. iQOO ayrıca, ekranın sürekli dokunuşa 100 saat dayanabileceğini ve endüstrinin en düşük tıklama gecikmesine ulaşmak için bir meydan okuma sunduğunu belirtti.

Yeni telefon, ayrıca yeni bir karartma modu, çip seviyesinde akıllı göz koruması 2.0 sunuyor ve düşük mavi ışık ve düşük titreme için SGS çift sertifikası almış durumda. Şirket, bu özellikleri etkinleştirmek için Ocak ayında bir OTA güncellemesi yayınlayacak.

iQOO Neo 9 serisi, üstün oyun deneyimi sunacak

Marka daha önce, Neo 9 modellerini kendi geliştirdikleri e-spor çipi Q1’in güçlendireceğini doğrulamıştı. Q1 çipi, yüksek çözünürlük, detay ve düşük gecikme ile benzersiz bir oyun deneyimi sunmaya yardımcı olacak. Şirket, ekranların tam boyutunu henüz onaylamamış olsa da, her iki telefonun da ekranda parmak izi sensörüne sahip 6.78 inç OLED panellerle donatılacağı söyleniyor.

Bilindiği üzere, iQOO Neo 9 modeli Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelirken, Pro modeli Dimensity 9300 SoC ile donatılacak. Her iki cihazın da 5.160mAh batarya ve 120W hızlı şarj ile gelmesi bekleniyor.

Neo 9, 50 megapiksel + 8 megapiksel (ultra geniş) çift kamera sistemine sahip olabilirken, Neo 9 Pro’da 50 megapiksel + 50 megapiksel (ultra geniş) çift kamera sistemi bulunacak. Her iki telefonun da 16 megapiksel ön kameraya sahip olması muhtemel. Neo 9 serisi, en son OriginOS 4 tabanlı Android 14 ile çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir